Uluslararası Multidisipliner İnovatif Yaklaşımlar Kongresi

Hakkında

21. yüzyılda bilim ve teknoloji alanlarında yaşanan hızlı değişim ve dönüşümle birlikte, bilim insanları kendi alanlarında yenilikçi arayışlar içerisine girerek “İnovatif Yaklaşım” kavramını geliştirmişlerdir. Bu gelişim; bir bilim alanı, hizmet, ürün ya da süreç hakkında yeni fikirlerin üretilmesini sağlamak amacına yöneliktir. Bir bilim alanında yeni keşiflerin yapılması, hizmetin etkili şekilde sunumu, ürünün daha verimli üretimi ve sürecin en efektif şekilde yürütülmesi gibi sonuçlar ortaya koyan inovatif yaklaşımların her türlü alanın gelişimine ve geleceğine sağladığı katkı yadsınamaz bir gerçektir.

Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Uluslararası Multidisipliner İnovatif Yaklaşımlar Kongresi ile amacımız, bilim alanlarının gelişimine katkı sağlayacak yeni bakış açısı, fikir, icat ve keşiflerin multidisipliner olarak ele alınmasıdır. Böylece bugüne ışık tutan bilim alanları ile yarına yön verecek inovatif yaklaşımların bilimler arası etkileşimi sağlanarak yeni fikirlerin üretilmesi sürecine de katkı sağlanmış olacaktır. Kongremiz, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında inovatif yaklaşımların ele alındığı tüm bildirilere açıktır.

Kongre dili Türkçe ve İngilizce’dir. Bildiri özeti veya tam metin bildiri ile katılımın mümkün olduğu kongremiz 2-4 Haziran tarihlerinde Zoom üzerinden online platformda yapılacaktır. Kongreye katılım ücretsiz olup, bildiri sunarak katılmak isteyen akademisyen ve araştırmacıların göndereceği bildiriler hakem değerlendirmesinden geçerek kabul edilen bildiriler Kongre’de sunulacak ve yayınlanacaktır. Şablona uygun olarak hazırlanmış bildiri özetlerinin ve imzalı aydınlatma metni ile katılımcıya ait iletişim bilgilerinin 15 Mayıs 2022 tarihine kadar inovatifyaklasim@beykent.edu.tr adresine gönderilmesi beklenmektedir. Kabul edilen bildiriler, 20 Mayıs 2022’de web sitemizde duyurulacaktır.

Kongre, uluslararası katılımlı ve yabancı bilim kurulu üyelerine sahipliği dolayısıyla doçentlik başvuru kriterlerini karşılamaktadır.

Kongre katılımına ilişkin önemli tarihler, bildiri yazım kuralları ve kurullara ait bilgiler web sitemizde yer almaktadır. Kongre’nin online platformda yapılması planlandığından, bu hususa ilişkin açıklamalar ilerleyen günlerde değerli katılımcılarımızla paylaşılacaktır. Bilim dünyasına inovatif yaklaşımlarıyla katkıda bulunmak isteyen tüm bilim insanlarını aramızda görmekten onur duyacağız.

Uluslararası Multidisipliner İnovatif Yaklaşımlar Kongresi

Düzenleme Kurulu

 

Kongre Programını bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayınız.

Bildiri sunumuna ilişkin açıklama ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Zoom ID: 974 3172 1956

https://zoom.us/j/97431721956