Müdür Mesajı | Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu

Müdür Mesajı 

Sevgili  Öğrenciler, gulsah.gencer

İstanbul Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulunun temel amacı, ülkemizin sanayi ve hizmet sektöründe çalışma olanağı bulacak, sorumluluk duygusu ve etik değerlere sahip, donanımlı, bilgili, hevesli, araştırıcı, sorgulayıcı ve çağdaş eğitimi almış; bilgisayar ve bilgi teknolojileriyle donanmış, çalıştığı iş yerinde farklılık yaratabilen, verimliliği arttıran, mesleki ve teknik alanda meslek elemanı yetiştirmektir.                  

Bilgi çağında ve küreselleşme boyutunda, teknolojilerin, yönetimlerin, tekniklerin, sistemlerin, işlerin, işletmelerin ve mesleklerin hızla değiştiği günümüz ve gelecek dünyasında başlayan değişime dayanıklı olmak için yenilik, esneklik, kalite ve hız önemli hale gelmiştir. Sizlere bu nitelikleri kazandırmak anlayışı içinde mesleki eğitimi destekleyen, alanlarında uzman, profesyonel ve seçkin öğretim elemanlarıyla eğitim hizmetleri sunmaktayız.

Yüksekokulumuz teknik programları ile Hadımköy Yerleşkesinde eğitimin gerektirdiği Mac ve Pc Laboratuvarları, Aşçılık Pastane ve Uygulama Mutfakları, Mimari Restorasyon Uygulama Atölyesi, Drama Salonu ve Müzik Atölyesi, Çocuk Gelişimi Materyal Tasarım Atölyesi, Makine, Elektrik ve İnşaat Uygulama Laboratuvarları, Moda Tasarım Dikiş ve Kalıp Atölyeleri, Kabin Eğitim Merkezi (Mock-up), Uçak Simülatör Odası, Radyo ve Televizyon Stüdyoları, Çizim Atölyeleri ve Etüt ve Konferans Salonları ile siz değerli öğrencilerimize hizmet vermekteyiz.

Yüksekokulumuz sağlık programları ile Beylikdüzü Yerleşkesinde eğitimin gerektirdiği Tıbbi Beceri ve Simülasyon Laboratuvarı, İleri Simulasyon ve Ameliyathane Laboratuvarı, Diyaliz Laboratuvarı, Elektronörofizyoloji Laboratuvarı, Odyometri Laboratuvarı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı, Optisyenlik Laboratuvarı, Protez-Fantom Laboratuvarı, Otopedik Protez ve Ortez Laboratuvarı,  Protez Hazırlık Laboratuvarı, Mac ve Pc Laboratuvarları, Etüt ve Konferans salonları ile siz değerli öğrencilerimize hizmet vermekteyiz.

Meslek Yüksekokulu olarak sizlerin uluslararası ortamda, bilgi ve görgülerini artırmak ve başka ülkelerin eğitim kurumlarını da tanımak olanağı sağlayan değişim programlarını başarıyla yürütmekteyiz. Bu alanda Üniversitemiz Sokrates-Erasmus programlarıyla Avrupa Birliği öğrenci ve öğretim üyesi değişim sistemi içerisinde yer almaktadır. Siz değerli öğrencilerimizin, değişim programları kapsamında Avrupa`nın çeşitli yükseköğretim kurumlarında eğitim öğretim görme imkanı da mevcuttur.

Sevgili öğrenciler, üniversite ve yüksekokul yönetimiyle sağlanmış bu imkanlar ve sizlerin başarıları bir araya geldiğinde değişen dünyamızın geleceğinde çok önemli yerler alacağınızdan eminim.  

 

Dr. Öğr. Üyesi Gülşah GENÇER ÇELİK
Meslek Yüksekokulu Müdürü