Finans - Bankacılık ve Sigortacılık | Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu

Bankacılık ve Sigortacılık Programı finans sektörünün ihtiyacı olan nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Programımıza Meslek Liselerinin Bankacılık, Bilgisayarlı muhasebe, Borsa hizmetleri, Deniz ve Liman İşletmesi, Dış Ticaret, Emlak Komisyonculuğu, Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, İşletmecilik (Demiryolu), Muhasebe, Satış Yönetimi ve Reklamcılık, Sigortacılık, Tesis İşletmeciliği, Ticaret bölümlerini ve Ticaret Liselerini alan ayrımı olmadığı dönemlerde bitirenler sınavsız olarak, diğer lise mezunları ise üniversite sınavında almış oldukları Eşit Ağırlıklı puanlara göre yerleştirilirler.

Eğitim programımız sektörün ihtiyaçları dikkate alınarak, öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında iş hayatına olabildiğince hazır başlamasını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu amaca yönelik olarak programımızda İktisat, Muhasebe, İşletme, Hukuk derslerinin yanı sıra Bankacılık ve Sigortacılığa yönelik mesleki dersler yer almaktadır. Programımızın mesleki dersleri sektörde deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Programımız mezunları Dikey Geçiş sınavıyla Üniversitelerin Bankacılık, İktisat, İşletme, Sigortacılık, Ekonometri vb. bölümlerine geçerek dört yıllık lisans eğitimine devam edebilirler. Bankacılık ve Sigortacılık Programı mezunları bankalarda, sigorta şirketlerinde ve diğer finans kuruluşlarında istihdam edilmektedirler.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünün eğitim dili Türkçedir. İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

Öğr.Gör.Tilda TANİLYAN SÜRER
Bölüm Başkanı