Meslek Yüksekokulu

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programına, meslek liselerinin ağırlama ve gıda teknolojisi, aşçılık, besin teknolojisi-kurum beslenmesi, besin teknolojisi-pastacılık, beslenme ve ev yönetimi, kat hizmetleri, kurum beslenmesi, mutfak, otelcilik ve turizm, pastacılık, resepsiyon, servis hizmetleri, turizm, deniz turizmi, seyahat acentalığı, animatörlük, host ve hosteslik, tur operatörlüğü, otel işletmeciliği, otelcilik ve turizm bölümlerini bitirenler ve diğer lise mezunları  üniversite sınavında almış oldukları YGS-5 puanına göre yerleştirilir. 

Turizm ve Seyhat Hizmetleri Programı mezunları, Dikey Geçiş Sınavıyla (DGS) üniversitelerin işletme, lojistik yönetimi, seyahat işletmeciliği, seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği bölümlerine geçerek dört yıllık lisans eğitimine devam edebilir.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı mezunları, turizm ve seyahat işletmelerinde, tur operatörü şirketlerinde acenta yolcu satış (ticketing) işlemlerinde, ayrıca reklamcılık-tanıtım, fuarcılık gibi alanlarda pazarlama planlaması, satış ve pazarlama denetimi, sipariş alma, mağaza içi satış vb. alanlarda istihdam edilmektedir.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programının eğitim dili Türkçedir. İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.


Öğr.Gör.Doğu BARANAYDIN
Program Başkanı