Meslek Yüksekokulu

Program Mesajı

Bilgisayar Programcılığı, bilgisayar kullanımı, yazılım tasarımı,bilgi güvenliği, donanım bakım onarımı ve bilgisayar ağlarının kurulumu ve yönetimi ile ilgili bilimdir. Bu programın amacı bilgisayar teknolojileri konusunda çalışacak, görevi itibariyle üst mühendis ile teknisyen arasında bulunan, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye mühendisten daha fazla uygulama becerisine sahip bir ara teknik eleman olan teknikerler yetiştirmektir.
Bilgisayar Programcılığında meslek derslerinin büyük bölümü uygulamalı olarak yapılmaktadır. Hızlı bilgisayar sistemlerinden oluşan laboratuvarımızda dersler öğrencilerimizin konuları daha iyi anlayıp uygulamaları çabuk geliştirebilmeleri için görsel malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Dersler sonrasında verilen uygulama ve proje çalışmalarıyla öğrenilen bilgilerin gerçek hayata nasıl aktarılacağı öğrencilerimiz tarafından öğrenilmektedir. 
4 yıllık bir bilgisayar eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz ikinci yılın sonunda yapılan dikey geçiş sınavından başarılı oldukları takdirde Bilgisayar Mühendisliği,Bilgisayar Öğretmenliği, Enformasyon Teknolojileri gibi bölümlere geçiş yapabilirler.
Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim) programının eğitim dili Türkçedir. İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

Öğr. Gör. Uğur Güven ADAR

Program Başkanı