Meslek Yüksekokulu

MELEK SALMAN- 2016 YILI BÖLÜM BİRİNCİSİ

Beykent Üniversitesi 2016 yılı ön lisans Moda Tasarımı bölümünün birincisiyim. İşini gerçekten severek yaparsan tüm zorlukları kolayca aşar ve hedeflerine adım adım yaklaşırsın. Üniversite hayatı bana çok şey kattı. Bu süreçte öğretmenden çok bize arkadaş gibi yaklaşan, birçok etkinlikte farklı deneyim ve tecrübeler kazanmamızı sağlayan değerli hocalarımıza çok şey borçluyum. Geleceğin tasarımcıları olarak sürekli yenilikçi, dinamik, araştırmacı ve yaratıcı bir birey olarak aşılandık. Kendi tasarımlarımızı hayata geçirerek gerek okul çapında gerek halka açık alanlarda bize sergi fırsatı vererek büyük özgüven ve gurur yaşatabildiği için okul yönetimine teşekkür ederiz.

Bu bölümde, lisede A46 Tekstil/Tuvanam, üniversitede İpekyol gibi yerler seçerek staj imkanı ile iş hayatı öncesinde güzel başlangıçlar yaptım. Ve staj bitimi 2 yaz Tuvanam’da çalışarak küçük iş deneyimleri yaşadım. Lisenin sonlarına doğru açtığım ve hala devam etmekte olan bir moda bloğum var. (meleksalman.blogspot.com.tr) Okul bittiğinde; Cosmopolitan dergisinde 4 ay boyunca freelance styling ve moda editörü asistanlığı yaptım. Öğrenmeyi, paylaşmayı, yeni insanlar tanıyarak yeni tecrübeler kazanmayı seviyorum. Şimdi ise tekstil sektöründe köklü bir yer edinmiş KENZEL firmasında Tasarım Asistanı olarak çalışmaktayım. Ayrıca hobi olarak instagramda YDM Design @ydmdesign adıyla; nişan, düğün, kına gibi özel günler için hazırladığım aksesuar ve küçük dekoratif tasarım ürünlerinin satışını yapıyorum.

Altyapı olarak güzel bir eğitim aldım. Hedefim ilerleyen zamanlarda kendi markamı kurmak. İnanıyorum. Bunun için yürüyebileceğim çok yol, görüp öğrenebileceğim çok şey var. Her zaman kalbinizi dinleyin, hayallerinizin peşinden gitmeniz dileğiyle..